+420 385 520 561 vklinika@klinika-vltava.cz

Cestování se zvířaty – podmínky

Pokud chcete vyjet s Vaším domácím mazlíčkem na dovolenou, je třeba splnit tyto podmínky:

 • Zvíře musí být označeno platným mikročipem nebo musí mít zřetelně čitelné tetování, které bylo provedeno před 3. červencem 2011
 • Zvíře musí být očkováno proti vzteklině
  Pes, kočka či fretka starší 12 týdnů musí být platně očkována proti vzteklině. K vycestování zvířete může dojít až 21 dní po provedení vakcinace. V případě přeočkování, které proběhlo ještě v době platnosti předchozího očkování, je možné vycestovat ihned.
 • Zvíře musí mít platný evropský pas zvířete v zájmovém chovu pro cesty po zemích EU, nebo veterinární osvědčení EU v případě příjezdu ze země mimo EU.
  Evropský pas zvířete v zájmovém chovu Vašemu mazlíčkovi vystaví schválený soukromý veterinární lékař. Pas obsahuje údaje o majiteli, popis a podrobné údaje o Vašem zvířeti, včetně čísla mikročipu a tetování, jakož i záznamy o očkování proti vzteklině.
  Pokud cestujete se zvířetem do Unie ze země nebo území mimo EU, jste povinni si opatřit veterinární osvědčení EU. Toto osvědčení vydává úřední veterinární lékař v zemi odjezdu a to nejvýše 10 dní před převozem zvířete.
 • Případně musí být odčerveno, tj. ošetřen proti echinokokům druhu Echinococcus multiocularis
  Toto ošetření je povinné při cestě se psem do Irska, na Maltu či do Finska a to 120 až 24 hodin před vstupem na území těchto států. Odčervení musí být provedeno soukromým veterinárním lékařem a musí být zaznamenáno v pasu.